PoditTube – Drámapedagógiai foglalkozás ovisoknak

MIRŐL SZÓL A KURZUS?
A kommunikáció készségének elsajátítása szituációs drámajátékokkal, bábozással, az élmények elmondásával, mesemondással történik. A gyerekek természetes kíváncsiságára támaszkodva, báb és akár hangszer segítségével fejlesztjük képességeiket, amelyek birtokában könnyedén sajátítják majd el az ismereteket. Sikerélményhez jutva szívesen tanulnak, járnak iskolába.
KINEK LEHET SZÜKSÉGE ARRA, HOGY ELVÉGEZZE?
A gyermekek megtanulják szóban kifejezni érzelmeiket, eljátszani, elmesélni, hogy mi történt velük, akár báb segítségével is. Ugyanakkor azt is megtapasztalják, hogy milyen az, amikor másokat hallgatnak meg és velük együtt örülhetnek valaminek.
Fontosnak tartjuk, hogy a gyerekek a képességfejlesztő, tehetségfeltáró foglalkozáson jól érezzék magukat. Mivel a félelmek és gátlások oldása nyitottabbá teszi a gyerekeket, jobb teljesítményre lesznek képesek.
MIBŐL ÁLL A KURZUS?
A drámapedagógia foglalkozások során, “mások bőrébe bújva” a gyerekek észrevétlen nyílnak meg, oldódnak gátlásaik és esetleges szorongásaik. Megtanulnak mások előtt szerepelni, önmagukat kifejezni és egymásra odafigyelni, fejlődik önismeretük, erősödik önbizalmuk, ezáltal magabiztosabbá válnak. Azok a gyerekek pedig, akik nyitottabbak, szívesen szerepelnek és szeretnek a középpontban lenni, lehetőséget kapnak, hogy megmutassák magukat.