Pod-it Képességfejlesztő Sakkakadémia
A Pod-it Képességfejlesztő Sakkakadémia célja, hogy a gyerekeket bevezesse a kreatív gondolkodás világába. A sakkjáték elsajátítása és gyakorlása bizonyítottan fejleszti a gyermekek képességeit és formálja személyiségüket. A képességfejlesztő sakkoktatásnak nem célja profi sakkozók kinevelése, kizárólag a sakk szabályrendszerének, alapelemeinek, logikai összefüggéseinek és kulturális vonatkozásainak megismertetésére alapul. A sakk a legősibb stratégiai játékok egyike, mely többek között fejleszti a gondolkodást, a problémamegoldó képességet, a logikát, a memóriát, a döntési képességet, az időbeosztás kialakítását, csupa olyan képességet, amely a sikeres iskolai előmenetelhez és a későbbiek során egy sikeres élet kialakításához szükségesek. Ez mellett kiemelkedő jellemformáló erővel bír, ugyanis megtanít elviselni a kudarcot, feldolgozni a sikert, miközben jelleméből fakadóan szórakoztat.
A Pod-it Sakkiskolában tanuló gyerekek a világ legjobb női sakkjátékosa Polgár Judit Sakk Alapítvány által kidolgozott oktatási programok struktúráját követve sajátíthatják el e szellemi sport fortélyait. A gyerekek korosztályuknak és sakktudásuknak megfelelően három csoportba tanulhatnak sakkozni, óvodai-, kezdő- és haladó képességfejlesztő sakkcsoportban.
A képességfejlesztő foglalkozásaink legalapvetőbb alakja az óvodai képességfejlesztő sakkoktatás, amely Polgár Judit Sakkjátszótér oktatási programját követi. Ezt a foglalkozást 5 éves kortól, az óvoda nagycsoportos gyermekeinek ajánljuk. 32 tanóra keretében a gyerekek megtanulják a sakk szabályrendszerét, a figurák menetmódját és tulajdonságait, megismerkednek a sakkjáték világával, alapvető logikai összefüggéseivel és természetesen ezt mind felszabadult játékos formában történik. A foglalkozások időtartama 45 perc.
A sakkjátékot még nem gyakorló iskoláskorú gyerekek számára az iskolai képességfejlesztő kezdő csoportját ajánljuk, amely tematikája Sakkpalota 1. programjára épül. 32 foglalkozás alatt a gyerekek elsajátítják a sakkjáték alapszabályait, átlátják az összefüggéseket és a játék logikai felépítését, így fejlődve óráról-órára, egyre komplexebb sakk-kompetenciát fejlesztenek ki, mely képességek észrevétlenül könnyítik az iskolai tantárgyak elsajátítását, megértését, illetve tovább gondolását. A foglalkozások 90 percig tartanak, valamint minden gyermek számára biztosítunk egy online felületet, amely lehetőváteszi a játék otthoni gyakorlását.
A sakkozás területén jártas iskoláskorú gyerekeknek pedig az iskolai képességfejlesztő haladó csoportját ajánljuk, amely nagymértékben Sakkpalota 2. 3. és 4. programjára alapul. 32 foglalkozás alatt a gyerekek mélyebb betekintést nyernek a sakkozás világába, amely tudás a képességfejlesztés mellett már a versenysakkozás területén is magabiztos sakkismeretet biztosít a gyerekeknek. A foglalkozások 90 percig tartanak, valamint minden gyermek számára biztosítunk egy online felületet, amely lehetőváteszi a játék rendszeres versenyszerű gyakorlását.